Odchudzanie z cateringiem – czy warto?

Odchudzanie z cateringiem - czy warto?

Diety pudełkowe nieustannie cieszą się rosnącą popularnością. Czy warto jednak z ich pomocą się odchudzać, i czy można zrobić to skutecznie? Czy odchudzanie z cateringiem daje jakiekolwiek rezultaty?

Czy da się schudnąć na diecie pudełkowej?

Oczywiście, że da się schudnąć na diecie pudełkowej! 🙂 Podstawą jest prawidłowy dobór kaloryki. Aby móc odpowiednio wybrać zapotrzebowanie, warto skorzystać z gotowych kalkulatorów w Google. Pomóc może również dietetyk. Wiele cateringów również na swoich stronach posiada możliwość jej wyliczenia. 

Aby móc skutecznie schudnąć, powinniśmy być na deficycie kalorycznym i oczywiście trzymać się tylko pudełek. Warto pamiętać również o tym, żeby nie tylko nie podjadać innego jedzenia podczas korzystania z pudełkowych rozwiązań, ale też powinniśmy mieć na uwadze to, że napoje również posiadają swoją kaloryczność, a w przypadku konkretnego celu sylwetkowego dodanie mleka do kawy może zrobić różnicę.

Czy da się schudnąć na diecie pudełkowej?

Chcę schudnąć z cateringiem dietetycznym – co robić? 

  1. Wybierz odpowiednią dla siebie kaloryczność (wyliczysz ją np. z darmowych kalkulatorów, które znajdziesz w wyszukiwarce). 
  2. Wybierz odpowiedni wariant dla siebie: https://panel.powermeal.pl/pl/new-order/create?step=wybierz-diete&calorific=36&diet=8&ecoContainers=false&variant=13&menuPremium=false
  3. Ciesz się gotowymi posiłkami! 🙂 

Jeśli potrzebujesz pomocy z doborem odpowiedniej kaloryczności diety, skontaktuj się z dietetykiem poprzez wysłanie maila na adres: kontakt@powermeal.pl lub numer telefonu: 533 500 011.

Cierpliwość jest kluczem do sukcesu.

Pamiętaj, że każdy chudnie we własnym tempie i nie powinno się zrażać, jeśli efektów nie widać po kilku tygodniach. Chudnięcie jest procesem, który wymaga czasu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Zdrowe zrzucanie zbędnych kilogramów wcale nie oznacza jak najwięcej w ciągu miesiąca. Mówi się o tym, że deficyt kaloryczny powinien wynosić około 300 kcal mniej niż tzw. zero kaloryczne, czyli kalorie niezbędne do utrzymania wagi. A z takim wynikiem jesteśmy w stanie w ciągu tygodnia schudnąć o około pół kg.

Jak wygląda dieta pudełkowa?

Jak wygląda tradycyjna dieta pudełkowa?

Tradycyjna dieta pudełkowa przeważnie składa się z 5 posiłków dziennie, które są zgodne z wybranym przez nas zapotrzebowaniem energetycznym. Najczęściej pudełka trafiają bezpośrednio pod drzwi zamawiającego. Założenie cateringów jest takie, by odciążyć kupujących z obowiązku gotowania, a jednocześnie dostarczyć zbilansowane posiłki.

W czym pomoże catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest w stanie pomóc w wielu aspektach, nie tylko w odchudzaniu.

Oszczędność czasu oraz pieniędzy

Catering dietetyczny na pierwszy rzut oka może się wydawać dość drogim rozwiązaniem, na które nie każdy może sobie pozwolić, ale często jest inaczej, dlatego że jest on równocześnie dość dużą oszczędnością czasu, szczególnie dla osób, które nie lubią gotować i dużo pracują.

W wielu przypadkach pójście na zakupy wiąże się z wydatkami, które nie były celem wizyty w sklepie. Mniejsza ilość odwiedzin w supermarkecie sprawia, że jest to dla nas oszczędność, a jednocześnie mamy pewność, że nie kupimy zbyt dużo artykułów, które w lodówce się popsują. Tym samym, decydując się na catering dietetyczny nie marnujemy żywności, bo w danym dniu zjadamy tylko tyle, ile potrzebujemy. 

Catering dietetyczny

Posiłki zawsze pod ręką

Kolejny duży plus diety pudełkowej to to, że całe jedzenie na dzień mamy zawsze pod ręką. Dzięki temu istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że coś nas skusi na mieście i zamówimy fastfooda, bo nie mieliśmy kiedy ugotować jedzenia. A to sprawia, że mamy znacznie większe szanse na osiągnięcie zamierzonego efektu. 

Zobowiązanie zewnętrzne

Dla wielu osób dużo łatwiej jest trzymać się swoich postanowień w momencie, w którym wydają pieniądze. Gotówka jest pewną energią. Jeśli nie trzymamy się założeń, to tak, jakbyśmy wydawali część energii na marne. Znacznie łatwiej jest być w takim systemie zdyscyplinowanym. Dodatkowo nie musimy walczyć z nagłymi napadami głodu, bo wszystko jest zapewnione.

Wszystko wyliczone

Kolejną ogromną korzyścią jest dostarczenie posiłków zgodnie z wybranym zapotrzebowania kalorycznego. Wyliczanie kalorii dla wielu osób jest problematyczne. Co w konsekwencji w wielu przypadkach kończy się ,,liczeniem na oko”, a to niestety nie jest efektywną drogą do schudnięcia.

Czy catering dietetyczny jest skuteczny?

Czy catering dietetyczny jest skuteczny?

Catering dietetyczny może być świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zadbać o własną sylwetkę. Jednak jego skuteczność zależy głównie od tego, czy będziemy się stosować do założeń i czy będziemy spożywać odpowiednią ilość kalorii, bo to deficyt kaloryczny zapewnia schudnięcie.  

Aby móc skutecznie dobrać zapotrzebowanie kaloryczne, warto skorzystać z dostępnych kalkulatorów w wyszukiwarce.

Szukasz większej ilości porad dotyczących odchudzania? Przejrzyj nasz dział Odchudzanie.

Odchudzanie z cateringiem – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę